2020 Oct 29 Thu | پنج شنبه, 08 آبان 1399


University

ترجمان ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های کلان نظام سلامت کشور در حوزه علوم پزشکی

        سیاست های کلان نظام سلامت کشور در حوزه علوم پزشکی که چندی پیش از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده بود، در حوزه علوم پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

        به گزارش واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی حوزه پزشکی، جلسه شورای راهبردی حوزه علوم پزشکی در روز یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 با حضور قائم مقام ریاست دانشگاه، دکتر باقر لاریجانی، معاون علوم پزشکی، دکتر مصداقی نیا و اعضای شورای مدیران حوزه پزشکی و سایر اعضای شورای راهبردی تشکیل شد.

        در این جلسه، ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های کلان نظام سلامت کشور بررسی شد و مقرر گردید با توجه به امکانات و نیازهای دانشگاه آزاد اسلامی ترجمان این سیاست ها در حوزه علوم پزشکی طی جلسات و با مشورت واحدهای محیطی تدوین و برنامه ریزی لازم جهت اجرایی نمودن این سیاست ها صورت پذیرد.

        همچنین در این جلسه تصمیماتی در خصوص لزوم هم راستایی راهبردهای توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه های راهبردی نظام سلامت کشور و اسناد بالادستی، نقشه توسعه علمی سلامت و نقشه تحول نظام سلامت کشور در تدوین این برنامه ها اتخاذ گردید.

        کارگروه هایی نیز جهت بررسی ابعاد مختلف این سیاستها شکل گرفت تا در هفته‌های آتی برنامه عملیاتی پیاده سازی این سیاستها در دانشگاه آزاد اسلامی را آماده نمایند.