2020 Oct 29 Thu | پنج شنبه, 08 آبان 1399


University

توسط رییس جمهور انجام گرفت/اعطای جایزه علامه طباطبایی به دکتر مصداقی نیا و دکتر صمدی یزدی

        در سومین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی و دومین دوره اعطای جایزه شهید آوینی که با حضور رییس جمهور برگزار شد، جایزه علامه طباطبایی به دکتر مصداقی نیا معاون علوم پزشکی و دکتر صمدی یزدی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اعطا شد.

        به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، سومین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی و دومین دوره اعطای جایزه شهید آوینی، صبح امروز 28 اردیبهشت در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری با حضور جمعی از اساتید، محققان و هنرمندان برجسته و نخبه کشور برگزار شد.

        دکتر علیرضا مصداقی نیا معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته مهندسی بهداشت محیط موفق به دریافت جایزه علامه طباطبایی شد.

        شایان ذکر است دکتر بهمن یزدی صمدی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در رشته ژنتیک و اصلاح نباتات با اهدای جایزه علامه طباطبایی تقدیر شد.

        جایزه ملی علامه طباطبایی جایزه‎ای است که از سوی بنیاد ملی نخبگان هر سال ( از سال ۱۳۹۰ ) به استادان ممتاز دانشگاه‎ها و پژوهشگران برجسته ایرانی اعطا می‎شود.

        ضوابط اعطای جایزه ملی علامه طباطبایی در آیین‎نامه اعطای تسهیلات و جایزه علمی علامه طباطبایی به برگزیدگان از میان استادان و پژوهشگران برجسته کشور تعیین شده است و به نخبگانی تعلق می گیرد که در مراکز آموزشی و تحقیقاتی بویژه تحقیقات کاربردی، از سرآمدی و برجستگی خاصی برخوردار هستند.

        این جوایز با هدف پیشبرد امر تحقیق، پژوهش و به کار گیری موثر محققان و هنرمندان جوان در امور فرهنگی کشور به برگزیدگان تعلق می گیرد.