2020 Oct 29 Thu | پنج شنبه, 08 آبان 1399


University

وزیر بهداشت: مشکلات میان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد با حضور دکتر میرزاده و دکتر لاریجانی به کمترین حد خود می رسد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تصور می کنم با وجود دکتر میرزاده و دکتر لاریجانی که دو نفر از برجسته ترین محققان کشور هستند، مشکل ما در دانشگاه آزاد به کمترین میزان خود برسد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با دکتر حمید میرزاده و دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رییس دانشگاه در حوزه علوم پزشکی به بحث و تبادل نظر درباره حوزه پزشکی دانشگاه آزاد پرداختند و راهکارهای همکاری آتی را مورد بررسی قرار دادند.

دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه امیدوارم این گونه جلسات تداوم یابد، اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در دولت شرایط به گونه ای است که موضوع سلامت در بیان و نوشتار جز اولویت های سه گانه کشور قرار گرفته است.

وی افزود: امیدواریم از این طریق مشکلات سلامت مردم تا حد بسیاری حل شود، اما تحقق این موضوع به راحتی انجام پذیر نیست، چرا که دولت با مشکلات زیادی مواجه است به همین خاطر بسیار علاقمندیم که نهادهای خصوصی بدون این که مشکلات جدیدی ایجاد کنند با دولت همکاری داشته باشند و باری را از دوش ما بر دارند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: تصور می کنم با وجود دکتر میرزاده و دکتر لاریجانی که دو نفر از برجسته ترین محققان کشور هستند مشکل ما در دانشگاه آزاد به کمترین میزان خود برسد.

دکتر قاضی زاده هاشمی علت حضور خود در دانشگاه آزاد را رفع مشکلات میان دانشگاه و وزارت بهداشت دانست و گفت: آمدیم تا حسن نیت وزارت بهداشت را نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی نشان دهیم. برای اولین بار است که این دیدار صورت گرفته است و آن را به فال نیک می گیریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مشکلاتی که مانع از گسترش همکاری میان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت شده است، اشاره کرد و گفت: فکر می کنم باید وجه مشترک و مذاکرات و توافقاتمان قانون باشد و اگر تولیت و نظارت وزارت بهداشت و همچنین مصوبات شورای گسترش را در جذب دانشجو و تاسیس رشته ها قبول نداشته باشید، نمی توانیم به نتیجه ای برسیم. بخش عمده ای از مشکل ما در حوزه پزشکی به خاطر همین تصمیمات خارج از قانون است، به همین خاطر باید از همان مجرای قانونی مباحث خود را دنبال کنیم.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: نکته دیگر این است که  قطعا دانشگاه آزاد انتظار ندارد که تاسیس برخی دانشگاه و رشته ها باعث صدمه زدن به دانشگاه های رسمی کشور که باعث افتخار و میراث اساتید و گذشتگان شود شود.

دکتر هاشمی با بیان اینکه علاقمندم دانشگاه آزاد را با تمامی مولفه هایش به شکل یک نهاد کاملا خصوصی ببینم، گفت: علاقمندیم با بخش خصوصی همکاری داشته باشیم، به ویژه دانشگاه آزاد که در ارتقای دانش و فرهنگ عمومی بسیار تاثیر گذار بوده است.

وزیر بهداشت با بیان این که آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از افراد تاثیر گذار در انقلاب بوده است، اظهار داشت: ایشان آبروی خود را صرف نظام کرده است و هیچ چشم داشتی هم نداشته اند، این موضوع بر کسی پوشیده نیست، به همین خاطر باید به دانشگاه آزاد کمک کنیم، البته به گونه ای که به حیثیت دانشگاه لطمه ای وارد نشود.

وی افزود: البته انتظار نداریم که تمامی مشکلات میان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد یک شبه حل شود، اما برای سامان بخشیدن به این ارتباط پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک میان دانشگاه و وزارت بهداشت برای حل مشکلات موافقم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بعضی از دانشکده های ما آموزش ها کیفی نیست و آسیب آن را مردم می بینند، گفت: تمامی پرستاران، پزشکان، داروسازان و ماماهایی که شما فارغ التحصیل کنید اگر اشتباهی کنند همه وزارت بهداشت را مقصر می شناسند کسی سراغ دانشگاه آزاد نمی آید.