خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.


رییس جمهوری در ضیافت افطار با اساتید و پزشکان: به دانشگاه اعتماد کنیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی سه شنبه شب اول تیرماه ۹۵ در ضیافت افطار با اساتید و پزشکان با تاکید براینکه "باید به دانشگاه ، اساتید و دانشجویان اعتماد کنیم"، گفت: دولت یازدهم همه تلاش خود را برای ایجاد محیطی آزادتر و امن تر در دانشگاه ها بکار گرفته و به این سیاست خود ادامه خواهد داد.

New at Universities

New at Universities دکتر میرزاده: سرنوشت سیاسی و تاریخی ایران و انقلاب اسلامی از عاشورای ۱۳۴۲ و توسط امام خمینی (ره) رقم خورد/ ایجاد دوره های مجازی آموزش پزشکی

در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۱۳ خرداد ۹۵، دکتر میرزاده گفت: خرداد را باید به نام امام خمینی(ره) نامگذاری کرد چرا که سرنوشت سیاسی و تاریخی ایران و انقلاب اسلامی از عاشورای خرداد ۱۳۴۲ رقم خورد. در این جلسه مقرر شد معاون علوم پزشکی پیشنهاد خود را برای ایجاد دوره های مجازی آموزش پزشکی به معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان جهت تخصیص کد برای دوره های دانش افزایی ارائه کند.


افتتاح بخش آنکولوژی بیمارستان شاه‌ولی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور دکتر ابطحی

بخش آنکولوژی بیمارستان شاه ولی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور اشرف کوچک زاده خیّر و دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی یزد و جمعی از خیّران یزد افتتاح شد.

New at Universities

New at Universities کلنگ زنی مرکز پیوند مغز استخوان بیمارستان شاه‌ولی واحد یزد با حضور معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

مراسم کلنگ زنی مرکز پیوند مغز استخوان بیمارستان شاه ولی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و اشرف کوچک زاده خیّر نیکوکار و جمعی از مسئولان دانشگاه و خیّران یزد در بیمارستان شاه‌ولی برگزار شد. مرکز پیوند مغز استخوان با متراژ ۴۰۰۰ متر مربع و با سرویس دهی ۸۰ تخت در نظر گرفته شده است.


معاون علوم پزشکی: تلاش دانشگاه آزاد اسلامی در همسو کردن واحدهای پزشکی با استانداردهای وزارت بهداشت

دکتر ابطحی در مراسم افتتاح بخش آنکولوژی بیمارستان شاه‌ولی و مراسم کلنگ‌زنی مرکز پیوند مغز استخوان یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در همسو کردن واحدهای پزشکی با استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش های زیادی کرده است و در دو سال گذشته توانستیم هفت بیمارستان را از نظر اعتباربخشی درجه اول کنیم و در فعال کردن دفاتر مختلف EDO،EDC تلاش کردیم.

New at Universities

New at Universities خیّر نیکوکار اشرف کوچک‌زاده: بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی یزد هدیه و لطف مسجل خداوند به خانواده شاه‌ولی است

خیّر نیک‌اندیش اشرف کوچک زاده گفت: «بیمارستان شاه ولی دانشگاه آزاد اسلامی یزد یک هدیه و لطف مسجل خداوندی است به خانواده شاه‌ولی و ما برای این لطف هر چه سپاس بگوییم کم است». اشرف کوچک‌زاده هزینه ساخت و ساز و تجهیز مرکز پیوند مغز استخوان در این بیمارستان را متقبل شد و اظهار امیدواری کرد با تلاش دکتر اسلامی و مسئولین دانشگاه در مدت دو سال این مرکز راه اندازی شود.


New at Universities تصویب راه اندازی چهار رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی/ پذیرش دستیار رشته تخصصی بیماری های داخلی در واحد پزشکی تهران برای نخستین بار

در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ ۱۳۹۵/۲/۲۶ با راه اندازی چهار رشته تخصصی بیماری های داخلی در بیمارستان های بوعلی و امیرالمومنین (ع)» دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران؛ رشته مهندسی بافت مقطع دکتری تخصصی (Ph.D.)» دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران؛ رشته اقتصاد بهداشت مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته» واحد علوم تحقیقات؛ رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات موافقت بعمل آمد.


بازدید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد قشم

سید علی ابطحی در حاشیه بازدید خود از امکانات و ساختار سازمانی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم با بیان اینکه امروز ارتقای علم پزشکی در استان هرمزگان کاملا محسوس است، افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با فراهم کردن امکانات و زیرساختهای لازم و تعامل سازنده با وزارت بهداشت و درمان در کشور خدمات شایسته‌ای به جامعه ارایه دهد.»

New at Universities

New at Universities در چهل و هشتمین جلسه هیات ممیزه علوم پرشکی موافقت شد: ارتقاء ۱۶ عضو هیات علمی علوم پزشکی به رتبه استادی، دانشیاری و استادیاری

چهل و هشتمین جلسه هیات ممیزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ در سالن اجلاس معاونت علوم پزشکی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. در این جلسه، پرونده متقاضیان ارتقای مرتبه علمی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با ارتقاء ۲ پرونده از مرتبه دانشیاری به استادی و ۳ پرونده از مرتبه استادیاری به دانشیاری، ۱۱ پرونده از مربی به استادیاری با رای اکثریت موافقت بعمل آمد.


دکتر ابطحی عنوان کرد: پیشرفت های تحقیقاتی در واحد اصفهان (خوراسگان)‎

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از واحد اصفهان گفت: «در این بازدید نسبت به بازدیدهای چند سال قبل، شاهد بودم پیشرفت‌های تحقیقاتی این دانشگاه بسیار چشمگیرتر بوده است». دکتر ابطحی در بازدید از بخش‌های تازه احداث شده پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با دستاوردهای جدید این مرکز آشنا شد.

New at Universities

New at Universities معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: امسال ۳ بیمارستان راه‌اندازی می‌کنیم

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از وضعیت فعلی بیمارستان‌های دانشگاه و همچنین پروژه‌های در دست احداث این دانشگاه در حوزه پزشکی سخن گفت.وی بیان داشت: در حال حاضر بیمارستان تبریز، بیمارستان اردبیل و بیمارستان کازرون در این دانشگاه در حال تجهیز است که در نیمه دوم امسال بهره‌برداری می‌شود.


پیام تسلیت معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت درگذشت استاد دکتر عباس شفیعی

دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، در پیامی، درگذشت دکتر عباس شفیعی استاد بزرگ داروسازی و عضو شورای گسترش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، را به جامعه علمی و دانشگاهی و خانواده وی تسلیت گفت.

New at Universities

New at Universities دکتر ابطحی درگذشت عضو هیات علمی دانشکده پزشکی واحد قم را تسلیت گفت

دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی طی پیامی، درگذشت دکتر مهدی بهاری مهربانی عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم، را تسلیت گفت.


New at Universities دکتر ابطحی: همه تجهیزات بیمارستان فرهیختگان خریداری شده است/ ارتقای کیفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در رعایت استانداردهای وزارت بهداشت

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی پیشرفت بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد و ارتقای کیفیت علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی را در پایبندی به استانداردهای وزارت بهداشت دانست.


برگزاري اولین کنگره نوروانکولوژی ایران در واحد پزشکی تهران

اولین کنگره نوروانکولوژی ایران به ریاست دکتر سید محمود طباطبائی، جراح و متخصص مغز و اعصاب و با همت اعضاء هیات علمی واحد پزشکی تهران با همكاري انجمن سرطان ايران و انجمن جراحان مغز و اعصاب 23 و 24 تيرماه سال جاري ويژه متخصصين و پزشكان در تالار همايش بيمارستان بوعلي برگزار می شود.

New at Universities

New at Universities گفت‌وگوی تفصیلی با دکتر طباطبائی: پیش از انقلاب فقط ۳۵ متخصص مغز و اعصاب داشتیم

دکتر سید محمود طباطبایی استاد جراحی مغز و اعصاب در گفت و گویی با خبرگزاری آنا اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی کمتر از ۴۰ متخصص مغز و اعصاب در کل کشور داشتیم؛ اکنون بیش از ۷۰۰ متخصص مغز و اعصاب در کشور داریم.


دکتر طباطبایی‎:‎ پزشکی اجتماعی حلقه مفقوده شبکه ارتقای سلامت در نظام آموزش عالی ‏حیطه پزشکی کشور است

دکتر طباطبایی با بیان اینکه پزشکی اجتماعی حلقه مفقوده شبکه ارتقای سلامت در نظام آموزش عالی حیطه پزشکی کشور است، افزود: «باید اهداف ‏آنان در شبکه ‏های تحقیقاتی که با علاقه و جدیت در مدیریت پژوهشی آن کار کرده اند دنبال شود و از نگاه دلسوزانه آنان برای جلب ‏مشارکت همه ذینفعان در حوزه سلامت ‏و تعیین اولویت‌ها برای پژوهش‌های کاربردی که سهم بزرگی در همگام کردن پژوهش‌ها با نیازهای ‏جامعه داشته و دارد با جدیت دنبال شود‎.»

New at Universities

New at Universities ارائه پروتوتایپ نانوآنتی‌بیوتیک آمپی‌سیلین-کورکومین توسط محقق واحد علوم دارویی در سومین جشنواره فناوری نانوی دانشگاه آزاد اسلامی

در سومین جشنواره فناوری نانوی دانشگاه آزاد، که روز چهارشنبه و پنجشنبه گذشته در واحد یادگار امام(ره) برگزار شد، محقق واحد علوم دارویی پروتوتایپ نانوآنتی‌بیوتیک آمپی‌سیلین-کورکومین را که اثربخشی بسیار بیشتر از آمپی‌سیلین‌های امروزی دارد، ارائه داد.


تزریق واکسن مننژیت به ۵۴۲ نفر در واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی

به همت کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس ۵۴۲ نفر به صورت رایگان با حضور کارشناس وزارت بهداشت واکسن مننژیت دریافت کردند.

New at Universities

New at Universities برگزاری کارگاه آموزشی احیاء قلبی ریوی پیشرفته در واحد نجف آباد

كارگاه آموزشي احياء قلبي ريوي پيشرفته با شرکت اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی و مربیان آموزش بالینی دانشکده ، در مرکز آموزش مهارتهای بالینی واحد نجف آباد برگزار شد. شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با موارد گوناگون حوادث و شرایط منجر به ایست قلبی ریوی و نحوه مداخله و اجرای پروتکل احیاء قلبی ریوی پیشرفته آشنا شدند.


برگزاری سمیناری پیرامون شرح وظایف و جایگاه داروساز در جامعه توسط دانش آموختگان موفق واحد علوم دارویی تهران

انجمن دانشجویان داروسازی واحد علوم دارویی با همکاری معاونت پژوهش و فناوری، در نشستی از دانش آموختگان موفق واحد در حوزه Community PharmacisClinical Pharmacy دعوت کردند تا از تجربیات ایشان به صورت سمینار استفاده نمایند.

New at Universities

New at Universities معرفی دانشجویان واحد بناب به عنوان پژوهشگر نمونه استان در سال ۹۴ توسط سازمان بسیج علمی پژوهشی

فاطمه عابدی و مهتاب علیزاده، دانشجویان رشته های ژنتیک و میکروبیولوژی واحد بناب از سوی سازمان بسیج علمی پژوهشی به عنوان پژوهشگر نمونه استان در سال ۹۴ انتخاب شدند.


مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری در علوم پزشکی منصوب شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی دکتر سیدناصر استاد را به عنوان مشاور خود در حوزه توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری در علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

New at Universities

New at Universities معاون علوم پزشکی واحد کازرون معرفی شد

دکتر مختار مختاری پس از ۵ سال خدمت در حوزه معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، سمت خود را به دکتر عبدا... نظری واگذار نمود و به عنوان معاون علوم پزشکی این واحد منصوب شد.


طی بخشنامه از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد: فعالیت‌ها با محوریت سیاست علم و فناوری و با هماهنگی معاونت پژوهشی

فرهیختگان- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای از روسای واحدهای مراکز استان و سازمان سما خواست کلیه فعالیت‌های مرتبط با سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری (فناوری‌های هسته‌ای، زیستی، نانو، سلول‌های بنیادی، پزشکی بازساختی و مهندسی هوافضا) با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه صورت گیرد.

New at Universities

New at Universities اعلام تاریخ و مکان برگزاری المپیاد متمرکز درون دانشگاهی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

طی بخشنامه ای از سوی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای مجری علوم پزشکی، المپیاد متمرکز درون دانشگاهی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه مورخ ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۵ در واحد نجف آباد برگزار می شود.


کارگاه بین المللی تئوری و عملی فرمولاسیون محصولات کازمتیک در واحد علوم دارویی

با همکاری دانشگاه فرارا ایتالیا (دانشکده علوم و تکنولوژی زیستی) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی اولین کارگاه بین المللی تئوری و عملی فرمولاسیون محصولات کازمتیک برگزار می گردد.

New at Universities