خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.


New at Universities آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مراسم آغاز سال تحصیلی عنوان کرد: عدالت آموزشی که دانشگاه آزاد اسلامی خلق کرده بی نظیر است/ گزارش دکتر میرزاده نشان از توسعه دانش در دانشگاه آزاد اسلامی دارد

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر روز یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۳۹۵ در مراسم آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان برتر دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور مسئولین، معاونین، استادان و جمعی از دانشجویان در سالن ورزشی واحد تهران شمال برگزار شد، عنوان کرد: عدالت آموزشی که دانشگاه آزاد اسلامی خلق کرده در دنیا بی نظیراست. ایشان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اظهار داشت: گزارش ایشان امیدوار کننده و نشان دهنده توسعه دانش در دانشگاه آزاد اسلامی است.


پیـام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به جشنواره ملی آشتی با طبیعت واحد رشت: دانشگاه آزاد اسلامی برای تربیت شهروند بافرهنگ، مسئول و متعهد قدم برداشته است

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیامی به جشنواره ملی آشتی با طبیعت، نتایج پژوهش‌های عمیق علمی را بیانگر نقش موثر و برجسته‌ی طبیعت در سلامت روان و حتی جسم انسان دانست و انس با مظاهر طبیعت را تغییردهنده حالات روانی نامتعادل افراد خواند. در بخشی از پیام آمده است: مهم این است که باید با طبیعت پیرامون خود آشتی کنیم، در غیر این صورت، برای نسل آینده پاسخی نخواهیم داشت. در این شرایط وظایف دانشگاه‌های دنیا، تربیت شهروند بافرهنگ، مسئول و متعهد است، که دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مسیر گام برداشته است.

New at Universities

New at Universities دکتر میرزاده: مهمترین برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در ۳ سال اخیر توسعه تحصیلات تکمیلی بوده است/ حرکت وسیع در حوزه علوم پزشکی دانشگاه برای توسعه کیفی

دکتر میرزاده در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد تهران شمال گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی منطبق با اسناد بالادستی نظام و سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و برنامه هایی در دانشگاه آزاد اسلامی تنظیم شده تا با توجه به نیاز کشور و توسعه کیفی در مجموعه دانشگاه، توسعه تحصیلات تکمیلی صورت گیرد. وی با اشاره به حرکت وسیع در حوزه علوم پزشکی دانشگاه برای توسعه کیفی گفت: در حال حاضر ۳۰۴ رشته در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی موجود است و تعداد زیادی استاد به عنوان عضو هیات علمی در حوزه پزشکی (۱۵۵۵ استاد) جذب دانشگاه شده اند تا این حوزه به توسعه بیشتری دست یابد.


انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روزیکشنبه ۲۱ شهریور ماه ۹۵ با حضور وزیر بهداشت و رییس دانشگاه‌ آزاد اسلامی منعقد شد. این تفاهم نامه با هدف همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت در حوزه استفاده از نیروی انسانی، اعضای هیات علمی، ارتقای کیفیت آموزش و نیز بسط و توسعه نظارت وزارت بهداشت برای اعمال استاندارد ها بر اساس طرح آمایش سرزمینی دانشگاه ها به امضای دکتر حمید میرزاده و دکتر قاضی زاده هاشمی رسید.

New at Universities

New at Universities همکاری دانشگاههای علوم پزشکی کشور با دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی

پیرو عقد تفاهم نامه فی مابین وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاون آموزشی وزارت بهداشت ساز و کار همکاری دانشگاههای علوم پزشکی با دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: همکاری دانشگاه و وزارت بهداشت باعث توسعه رشته‌های پزشکی می‌شود/ امکان‌ استفاده واحدهای دانشگاه از فضای بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی

دکتر سیدعلی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به تفاهم‌نامه این دانشگاه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و از امکان استفاده واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از فضای بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی براساس این تفاهم‌نامه خبر داد.

New at Universities

New at Universities دکتر باقر لاریجانی: پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی بی نظیر است

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشي و دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي وزارت بهداشت، با حضور در مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران،با بیان اینکه پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی بی نظیراست اظهار داشت: امکان جذب دانشجوی دستیاری در دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیک فراهم شده است و این دانشگاه می تواند با همکاری وزارت بهداشت نمادی از آموزش عالی مدرن در حیطه علوم پزشکی را ارائه نماید .


افتخار آفرینی تیم دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

تیمهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اختتامیه هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که در تاریخ ۱۷ شهریور ماه با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیربهداشت و دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی آن وزارتخانه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، موفق به کسب رتبه دوم کشوری و مدال نقره در دو حیطه جانبی استدلال بالینی و مدیریت نظام سلامت شدند. همچنین در حیطه اصلی فلسفه در پزشکی موفق به کسب یک مدال برنز شده و ۴ تن از دانشجویان در آزمون های انفرادی موفق به کسب لوح افتخار شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

New at Universities

New at Universities دکتر ابطحی در نشست «بررسی عملکرد و راهکارهای ارتقاء مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی» بر افزایش بهره وری این مراکز تاکید کرد

نشست «بررسی عملکرد و راهکارهای ارتقاء مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی» ظهر روزسه شنبه، ۱۶ شهریور ماه سال جاری با حضور معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی، معاونین پژوهشی و روسای مراکز تحقیقاتی از سراسر کشور برگزار شد. در این جلسه، معاون علوم پزشکی بر داشتن برنامه ریزی استراتژیک مراکز تحقیقاتی و بروندادهایی از جمله: ارائه مقالات، درآمدزایی و تبدیل علم به محصول در این مراکز تاکید کرد.


عضو کمیسیون بهداشت مجلس: ارزشیابی داخلی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی تاثیر بسیار زیادی در جهت ارتقای کیفیت دارد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ارزشیابی داخلی دانشگاه آزاد در حوزه پزشکی را مثبت ارزیابی کرد گفت: این اقدام دانشگاه باعث ارتقای کیفیت در حوزه علوم پزشکی می شود. به هرحال این بررسی ها و ارزشیابی ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در جهت ارتقای کیفیت دانشکده های پزشکی و رشته های وابسته به وزارت بهداشت و درمان داشته باشد.

New at Universities

New at Universities معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی آزمون سراسری ۱۳۹۵

انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته های غیرپزشکی و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۱۸ مهر ماه آغاز می شود و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۳ مهر ماه ادامه دارد. دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۵ می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب حداکثر ۲۰ رشته محل با توجه به گروه آزمایشی خود اقدام کنند.


دکتر ابطحی خبر داد: مرحله جدید جذب هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاکید بر سیاست دانشگاه مبنی بر جذب و اصلاح هرم هیات علمی گفت: «پس از اخذ اعلام نیازها توسط واحدهای مجری علوم پزشکی و پایش مربوطه، فراخوان جدید جذب هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیک آغاز می گردد و همه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جذب هیات علمی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://jazb.med.iau.ir در این فراخوان ثبت‌نام کنند.»

New at Universities

New at Universities معاون علوم پزشکی دانشگاه‌آزاد اسلامی خبر داد: پذیرش دانشجو در رشته دستیاری داخلی در دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار

دکتر ابطحی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت بتوانیم در راستای تامین نیازهای بالینی و هیات علمی گام برداریم، گفت: حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت های دکتر میرزاده و تصویب وزارت بهداشت برای اولین بار در رشته دستیاری داخلی در بیمارستان بو علی تهران دانشجو می پذیرد.


تشکیل کمیته تخصصی حمایت از نخبگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در باشگاه پژوهشگران جوان

در نشستی که با حضور دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ومسئولین مربوطه بعد از ظهر روز دوشنبه ۵ مهرماه سال جاری برگزار شد، مقرر گردید کارگروهی تخصصی با حضور نمایندگانی از باشگاه پژوهشگران جوان و حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از استعدادهای درخشان و نخبگان رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل گردد.

New at Universities

New at Universities ممیزی رشته محل ها و بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی چگونه انجام می شود؟

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گویی با ایسکانیوز به شرح فرایند ارزیابی در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت. وی با بیان اینکه مرحله دوم اعتبار بخشی در حوزه علوم پزشکی به زودی آغاز می شود گفت: حتما یکی از برنامه های ما این است که ارتقا آموزش رابه سطحی برسانیم که مد نظر وزارت بهداشت است.


دکتر ابطحی: همه رشته‌های حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز دارند

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بیان داشت: همه رشته‌های حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز جذب دانشجو دارند و حتی ظرفیت برخی از رشته‌ها افزایش داشته است.

New at Universities

New at Universities معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید کرد: طب ورزش در دستور کار

دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از دو قطب آموزش عالی کشور در این دهه تلاش کرد علاوه ‌بر ارتقای کیفیت و استانداردهای آموزشی و پژوهشی‌در سایر حوزه‌ها نیز سرآمد باشد. یکی از این حوزه‌ها، حوزه علوم پزشکی است که این روزها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و درصدد است تا با تاسیس رشته‌های جدید گامی در جهت توسعه علمی کشور بردارد. معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از تاسیس این رشته‌های جدید سخن می‌گوید. به گفته او دانشگاه آزاد اسلامی این روزها در طب ورزش و طب اورژانس اقداماتی را در دست اجرا دارد.


تصویب ۱۰۰ رشته جدید در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی/ جذب دانشجو در سال تحصیلی ۹۵ -۹۶

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «۱۰۰ رشته جدید در مقاطع مختلف علوم پزشکی برای دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شده است و واحدهای دانشگاهی مرتبط با این حوزه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ از ترم مهر و بهمن اقدام به جذب دانشجو در این رشته‌ها خواهند کرد.»

New at Universities

New at Universities مديركل توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامي: كيفيت آموزشي جزو اولويت هاي اصلي حوزه علوم پزشكي است

دكتر امين قاسم بگلو مديركل توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامي در همايش ارتقاي بهره وري بيمارستانهاي دانشگاه آزاد اسلامی ضمن برشمردن فعالیت های حوزه علوم پزشکی در سال های اخیر بر ارتقاء کیفیت آموزشی این حوزه تاکید کرد.


بازدید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد قزوین

دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه دکتر امین قاسم بگلو، مدیرکل دفتر توسعه خدمات سلامت و هیاتی نظارتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از واحد قزوین بازدید به عمل آوردند.

New at Universities

New at Universities دکتر ابطحی: نتایج چشم‌گیر بازمهندسی رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از امکانات و تجهیزات دانشکده داروسازی و آزمایشگاه‌های واحد اراک با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزشی از اولویت‌ها و تاکیدهای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: «اقدامات وسیع و مهمی در سی سال گذشته انجام شده است اما در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سه سال گذشته، بازمهندسی در حوزه علوم پزشکی بر اساس الزامات و استانداردهای وزارت بهداشت انجام شده است و نتایج آن بسیار چشم‌گیر و مورد تایید وزارت بهداشت است.»


دبیر شورای بورد تخصصی رشته داروسازی: پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد رشته‌های آموزشی، مهارت‌های بالینی و مراکز EDO ستودنی است

دکتر محمد عبدالهی دبیرشورای بورد تخصصی رشته داروسازی در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ضمن تحسین تلاش‌های انجام شده در حوزه علوم پزشکی این واحد دانشگاهی، گفت: «پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد رشته‌های آموزشی، مهارت‌های بالینی و مراکز EDO ستودنی است.»

New at Universities

New at Universities دکتر نوابخش: زاویه دید مثبت و متعالی در دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه علوم پزشکی

دکتر مهرداد نوابخش دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه های آزاد اسلامی استان تهران با حضور در جمع اعضاء هیات رئیسه واحد پزشکی تهران گفت: اعتلای جایگاه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه جدی دکتر میرزاده، هم در مقام ریاست دانشگاه و هم در مقام یک شخصیت علمی و با زاویه دید بسیار مثبت و متعالی قرار دارد.


در خطبه های نماز جمعه؛ امام جمعه آمل: رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند آمل را از جهات درمانی نجات دهد

حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی در خطبه های نماز جمعه در شهریور ماه در این شهر گفت: «رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند آمل را از جهات درمانی و تخصصی نجات دهد.»

New at Universities

New at Universities در گفت‌وگوی تفصیلی آنا به مناسبت سالروز راه‌اندازی واحد دندانپزشکی عنوان شد: یک‌ششم فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور، سهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران در بین ۴۸ دانشگاه/ تخفیف‌ ۲۰ درصدی خدمات به کارکنان

یک‌ششم کل فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور دانش‌آموخته واحد دندانپزشکی تهران هستند/ کلینیک‌های آموزشی واحد دندانپزشکی کارهای بسیار پیچیده و سختی که معمولا در کلینیک‌های شهر انجام نمی‌شود، برای بیماران محروم و نیازمند و کسانی که توان مراجعه به کلینیک‌های خصوصی را ندارند با نازل‌ترین قیمت انجام می‌‌دهند.


رئیس واحد پزشکی تهران: دانشگاه نقش مهمی درسلامت جسمی و روانی افراد جامعه و جوانان دانشجو دارد

رئیس واحد پزشکی تهران با بیان اینکه در دنیای پیچیده و سیستم‌های اطلاعاتی وشبکه های مجازی گسترده، دانشگاه نقش بزرگی درسلامت جسمی و روانی افراد جامعه و جوانان دانشجو دارد گفت: «برای تاثیرگذاری بر ذهن و اندیشه جوانان که نمایندگان قشر جوان و پویای جامعه هستند، اخلاق خوش، محبت، ایجاد جاذبه و برخورد دلسوزانه بهترین اهرم برای جذب دانشجویان در مشارکت و ارتقای امور فرهنگی است.»

New at Universities

New at Universities رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود: بیش از ۵۰۰ پزشک دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به جامعه خدمت می کنند

دکتر سید حسین بدیعی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از ابتدای تأسیس رشته پزشکی در این دانشگاه، ۵۶۸ فارغ‌التحصیل این رشته را راهی جامعه کرده است.


رئیس واحد نراق: فعالیت قریب به اتفاق دانش آموختگان پرستاری واحد نراق در بیمارستان منطقه، سرمایه عظیمی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق به حساب می آید

رئیس واحد نراق در مراسم جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان پرستاری این واحد اظهار داشت: «خوشبختانه قریب به اتفاق دانش آموختگان پرستاری واحد نراق مشغول کار هستند و از بهترین پرستاران بیمارستان منطقه از جمله بیمارستان شهید بهشتی کاشان هستند که این اعتبار و سرمایه عظیمی برای این دانشگاه به حساب می‌آید.»

New at Universities

New at Universities معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان قم گفت : پذیرش دانشجو در تمامی رشته های دانشگاه آزاد اسلامی قم به جز رشته های گروه پزشکی بدون آزمون است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان قم تاکید کرد : همه رشته های کاردانی و کارشناسی این واحد دانشگاهی به جزء در رشته های پزشکی و گروه علوم پزشکی بدون آزمون پذیرش دانشجو داریم و به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی استان قم با دارا بودن امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مدرن و پیشرفته، وجود اعضای هیات علمی مجرب و فضای آموزشی و پژوهشی مناسب انتخابی مطمئن جهت ادامه تحصیل داوطلبان در دانشگاه خواهد بود.


برگزاری پنجمین دوره آزمون متمرکز ارتقاء دوره های دستیاران تخصصی دندانپزشکی در واحد دندانپزشکی تهران

پنجمین دوره آزمون متمرکز ارتقاء دوره های دستیاران تخصصی دندانپزشکی در واحد ‏دندانپزشکی تهران در روز دوشنبه ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۵ در سالن اجتماعات واحد و با حضور دکتر محمد صاحب الزمانی نماینده معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر افشین حراجی رییس واحد دندانپزشکی ، دکتر بهنام خسروانی فرد سرپرست کل دوره های تخصصی و وحید چیذری مدیر حراست واحد برگزار شد.

New at Universities

New at Universities جشن فارغ التحصیلی اولین دانش آموختگان رشته علوم و صنایع غذایی واحد علوم دارویی تهران برگزار شد

نخستین جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان رشته علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی با حضور اعضای هیات رئیسه، استادان و خانواده‌ ایشان برگزار شد.


جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاداسلامی جهرم برگزار شد

جشن باشکوه دانش آموختگی دانشجویان پرستاری ۹۲ با حضوردانشجویان رشته پرستاری، خانواده‌ آنان و رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در تالار حافظ این دانشگاه برگزار شد.

New at Universities

New at Universities کسب رتبه «سخنرانی برتر» توسط دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور

حمید زعفرانی آرانی، دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران، با ارائه مقاله بصورت سخنرانی در هفدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور موفق به کسب رتبه برتر شد.


برگزاري طرح ضيافت انديشه اساتيد در واحد پزشكي تهران

طرح ضيافت انديشه اساتيد در واحد پزشكي تهران از تاریخ ۳۰ مرداد ماه لغایت ۱۳ شهریورماه سال جاری در سالن اجتماعات این واحد، به مدت سه هفته و در روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته برای اساتید برگزار شد. دراین دوره، استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران با موضوع « اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی » با مباحث کلیدی پیرامون حقوق بین الملل، حقوق بشر و مبانی اقتصاد مقاومتی آشنا شدند.

New at Universities

New at Universities در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی؛ کرم سقز، محصول جدید واحد علوم دارویی رونمایی شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی، به عنوان تنها واحد شرکت کننده از تهران در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، از اولین محصول مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خود با نام کرم سقز رونمایی کرد.


معارفه دانشجويان جديدالورود با حضور قائم مقام معاون اموزشي وزارت بهداشت

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، جلسه معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی با حضور دکتر حمید اکبری قائم مقام محترم معاونت اموزشی وزارت بهداشت؛ دکترسید مهدی رضایت رئیس واحد علوم دارویی؛ دکتر جبرائیل نسل سراجی؛ معاونین؛ روسای دانشکده ها؛ اساتید؛ مدیران و برخی از کارکنان در محوطه دانشکده داروسازی، صبح روز جمعه ۹ مهرماه برگزار شد.

New at Universities

New at Universities ارائه محصولات مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران

محصولات مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران ارائه شد.


۳۳ فارغ‌التحصیل پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل دانش‌آموختگی خود را جشن گرفتند

تعداد۳۳ نفر از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، فارغ‌التحصیلی خود را در حضور خانواده‌ و استادان خود جشن گرفتند.

New at Universities

New at Universities برگزاری آیین دانش‌آموختگی جمعی از دانشجویان رشته مامایی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان

با حضور خانواده ۳۵ تن از دانش‌آموختگان ورودی سال ۹۰ رشته مامایی، جشن دانش‌آموختگی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد.


بازدید دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی قم از مرکز مراقبتی معلولین ذهنی رضوی در آستانه عید قربان

به مناسبت عید سعید قربان دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی قم ضمن حضور در مرکز مراقبتی معلولین ذهنی رضوی از کودکان بستری در این مرکزدلجویی کردند.

New at Universities

New at Universities به همت رئیس مرکز تحقیقات پالایش آب واحد پزشکی تهران صورت گرفت: کسب «مجوز پروانه انتشار پایگاه خبری پالایش آب»

دکتر محمد رضا خانی، رئیس مرکز تحقیقات پالایش آب واحد پزشکی تهران طی گفتگوئی از اخذ مجوز «پروانه انتشار پایگاه خبری» پالایش آب در زمینه تخصصی بهداشت محیط به زبان فارسی و از سوی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران با شماره ثبت ۷۵۷۰۹خبر داد.


نشریه علوم آزمایشگاهی واحد پزشکی تهران در نخستین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده کشوری شد

امیر اکبری، مدیر مسئول نشریه علوم ازمایشگاهی پزشکی و بالینی واحد پزشکی تهران از کسب مقام سوم کشوری در نخستین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و در میان سایر نشریات علمی علوم پزشکی خبر داد.

New at Universities

New at Universities برگزاری سومین دوره «طرح ارزیابی سلامت» مسئولین و کارکنان توسط کانون هلال احمر در واحد پزشکی تهران

دبیر کانون هلال احمر و مسئول برگزاری «طرح ارزیابی سلامت» از ارزیابی و پایش وضعیت سلامت بیش از ۸۰ نفر از مسئولین ادارات و کارکنان خدوم واحد پزشکی تهران، همزمان با آغاز سال تحصیلی و در هنگام ثبت نام دانشجویان جدید الورود این واحد دانشگاهی خبر داد.


گزارشی از عملکرد دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، طی گزارشی، عملکرد خود را اعلام داشت.

New at Universities

New at Universities برگزاری دومین همایش دانشجویی «قانون، پرستار و ماما» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

همایش دانشجویی «قانون، پرستار و ماما» مورخ ۳ اسفند ۱۳۹۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می شود. این همایش با هدف آشنایی دانشجویان با موارد قانونی، اخلاقی وحرفه ای در حرفه پرستاری ومامایی می باشد.


از بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی چه می‌دانید؟/ خدمت ۱۶ ساله بیمارستان خاتم‌الانبیا در شاهرود؛ از دانش‌آموختگی ۵۰۰ پزشک تا تولد نخستین نوزاد با تلقیح مصنوعی

مرکز ناباروری بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) با استفاده از پیشرفته‌ترین متد در درمان ناباروری کمک شایانی را به تحکیم خانواده و فرزندآوری انجام می‌دهد و اکنون نتایج آن به بار نشسته است/ تجهیز بیشتر بیمارستان و دانشکده پزشکی به پیشرفته‌ترین امکانات مدنظر است/ بیمارستان خاتم‌الانبیاء هیچ کمک دولتی دریافت نمی‌کند/با راه‌اندازی مرکز تصویربرداری بسیاری از مشکلات مردم حل شد...

New at Universities

New at Universities از بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی چه می‌دانید؟ / فعالیت مجهزترین بخش دیالیز جنوب تهران در بیمارستان امیرالمومنین(ع)/ اجرای طرح LDR در راستای ترویج زایمان طبیعی

بیمارستان امیرالمومنین از نظر موقعیت سوق‌الجیشی در شهر تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است/ ماهانه حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ دانشجوی واحد علوم پزشکی تهران در مقطع کارآموزی، کارورزی، استاژری و انترنی و حدود ۱۰۰ دانشجوی رشته‌های پیراپزشکی در این بیمارستان پذیرش می‌شوند.


اولین «سمپوزیوم تازه های حفظ باروری در سرطان» در بیمارستان بوعلی تهران برگزار شد

دكتر فرید نژاد دادگر معاون پژوهشی مرکز پزشکی آموزشی درمانی بوعلی از برگزاري موفق«سمپوزیوم یک روزه تازه های حفظ باروری در سرطان» در تاریخ پنجشنبه هشتم مهر ماه در بیمارستان بوعلی تهران، با همت واحد پزشکی تهران و همكاري انجمن مديكال آنكولوژي و هماتولوژي ايران، انجمن سرطان ايران و پژوهشگاه رويان با حضور جمعی از اساتید، متخصصان و دانشجویان هماتولوژی انکولوژی، زنان و زایمان و رادیوتراپی با هدف تبادل اطلاعات پیرامون چگونگی حفظ باروری در بیماران مبتلا به کانسر خبر داد.

New at Universities

New at Universities رئیس بیمارستان بوعلی: دانشجویان پزشکی بیشتر از دو سوم وقت خود را در بیمارستانهای آموزشی می گذرانند

دکتر آرش جنابیان، رئیس بیمارستان بوعلی با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت های آموزشی، درمانی و عمرانی این بیمارستان طی دو ساله گذشته تا کنون گفت: از آنجایی که دانشجویان پزشکی بیشتر از دو سوم وقت خود را در بیمارستانهای آموزشی می گذرانند هر گونه اقدامی در جهت ارتقاء سطح کیفی بیمارستان ها یک ضرورت آموزشی است.


کتاب «استانداردسازي نامگذاري، تشخيص و گزارش مورفولوژي سلول هاي خوني» روانه بازار کتاب شد

کتاب «راهنماي ICSH براي استاندارد سازي نامگذاري ، تشخيص و گزارش مورفولوژي سلول هاي خوني» توسط دكتر بهزاد پوپك عضو هیات علمی ، دانشيار هماتولوژي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحد پزشکی تهران ، نازيلا صفري كارشناس ارشد انكولوژي مولكولي و ساغر ربيعي پور ، كارشناس ارشد بيوتكنولوژي به رشته تحریر در آمدو روانه بازار کتاب شد.

New at Universities

New at Universities با حکم سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد؛ معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یزد معرفی شد

با حکم دکتر معصومه طباطبایی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد دکتر احمد شجری به عنوان معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یزد معرفی و در آیینی مراسم معارفه وی برگزار شد.


طی حکمی از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود؛ معاون علوم پرشکی این واحد دانشگاهی منصوب شد

دکتر سید حسین بدیعی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با موافقت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، دکتر محمد حسین حسنی را به عنوان معاون علوم پزشکی این واحد دانشگاهی در تاریخ ۹۵/۷/۶ منصوب کردند.

New at Universities