خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.
*آدرس کانال تلگرام حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: https://telegram.me/iauMED


آیت الله هاشمی رفسنجانی: تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در اقصی نقاط کشور بهترین مصداق برای عدالت آموزشی است/ مجلس معقول، همان کاری را می‌کند که اکثریت جامعه می‌خواهد

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار بیش از هفتاد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی، مجلس معقول را آرزوی همه دلسوزان واقعی انقلاب دانست و گفت: مجلس معقول، همان کاری را می‌کند که اکثریت جامعه می‌خواهد و عقلانیت، اخلاق اسلامی و متانت نمایندگان، مردم را به خاطر انتخاب خویش سربلند می‌کند. ایشان با توضیح سیر تدریجی ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، گفت: تأسیس دانشگاه در اقصی نقاط کشور بهترین مصداق برای عدالت آموزشی است که الان بسیاری از کشورهای اروپایی، از جمله انگلیس در برنامه‌های خود گذاشتند.

New at Universities

New at Universities توسط دکتر میرزاده صورت گرفت؛ افتتاح و بازدید از تجهیزات دانشکده دندانپزشکی واحد تبریز

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه دکتر ابطحی معاون علوم پزشکی، صبح روز شنبه ۲۲ آبان ماه ۹۵، با حضور در واحد تبریز، تجهیزات دانشکده دندانپزشکی این واحد را افتتاح و از بخش های مختلف آن بازدید کرد.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: برگزاری سومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم در دانشگاه آزاد اسلامی

دکترسید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص برگزاری سومین جشنواره لقمان حکیم گفت: این جشنواره برای سومین سال متوالی و به منظور تجلیل از اعضای هیات علمی، دانش آموختگان و دانشجویان فرهیخته همه رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۱ آذر ماه سال جاری در محل بیمارستان فرهیختگان برگزار می شود.

New at Universities

در جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه مطرح شد: تصویب اصلاحات اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان/ طرح توجیهی خودکفایی بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی تهیه می‌شود

جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر حمید میرزاده، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد. و موضوع خودکفایی بیمارستان‌های دانشگاه مطرح و مقرر شد طرح توجیهی آن تهیه و در هیات امنا مطرح شود.

New at Universities

New at Universities دکتر میرزاده در دیدار با اعضای کنسرسیوم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: لزوم ساخت ربات‌های پزشکی برای انجام جراحی‌ها

جلسه کنسرسیوم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده و حضور معاون پژوهش و فناوری، مدیر کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت، رئیس واحد قزوین و سایر اعضا برگزار شد. وی در این جلسه، به ازدیاد بیماری‌های قلبی در جامعه به دلایل فراوان از جمله سبک زندگی نامناسب اشاره کرد و گفت: «باید در حوزه پزشکی مطالعات لازم برای ساخت ربات‌های پزشکی در راستای انجام جراحی‌ها نیز انجام شود تا در صورت امکان این ربات‌ها برای کاربردهای پزشکی ساخته شوند.»


معاون وزیر بهداشت خبر داد: وزارت بهداشت الگوی آمایش دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم

یکی از مباحث مطروحه در امر آموزش عالی کشور، مبحث آمایش و الگوهای متنوع آن است. باقر لاریجانی در نشست روسا و معاونان آموزشی منطقه ۸ آمایشی علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به تاکید رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت آمایش برای اجرای برخی امور کشور به صورت منطقه‌ای اشاره و گفت:‌ «نظر بر این است که دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم هم با همین روال وزارت بهداشت کارها را انجام دهند. در این راستا باید هماهنگ باشیم که شبکه‌های علمی بین‌بخشی راه‌اندازی شوند.»

New at Universities

New at Universities دکتر باقر لاریجانی: تنها ۴ دانشجو با حیثیت علمی ایران بازی کرده‌اند/ افرادی چون میرزاده و دکتر هاشمی ارتباطی به ماجرا ندارند

دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح وضعیت تخلفات علمی و گزارش‌هایی که در مجلات خارجی درباه تقلب علمی در ایران منتشر شده است، اعلام کرد که افراد صاحب‌نظر ایرانی ارتباطی با این ماجرا ندارند و فقط ۴ نفر با حیثیت علمی ایران بازی کرده‌اند.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: پذیرش دانشجو در همه رشته‌ها تا سال ۹۵ مصوب و قانونی است

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی اعضای هیات علمی گروه علوم پزشکی واحد اصفهان گفت: «توجه ویژه‌ به ارتقای سطح کیفیت آموزشی، توسعه دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تامین امکانات و زیرساخت‌های رشته‌های علوم پزشکی از جمله مواردی است که با تاکید دکتر میرزاده به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت پیگیری می‌شود.»

New at Universities

New at Universities در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان عنوان شد: فعالیت ۵۰ مرکز توسعه آموزش در واحدهای مجری علوم پزشکی

معاون علوم پزشکی دانشگاه در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: «اکنون ۵۰ مرکز توسعه آموزش در واحدهای مجری علوم پزشکی (EDO) در کشور داریم که به منظور نهادینه‌کردن موضوع توسعه و ارتقای کیفی آموزش و پژوهش در دانشگاه با استفاده از مشارکت اعضای هیات علمی در حال فعالیت هستند و توجه ویژه به این مراکز موجب ارتقای سطح علمی استادان و مشارکت هرچه بیشتر دانشجویان گروه علوم پزشکی در امر پژوهش شده است».


دکتر زالی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل بسیار خوبی در رنک های جهانی دارد/ تبریک به میرزاده برای نگاه عمیق استراتژیک و سند مهم در حوزه پزشکی

مشاور رئیس مجلس در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت : دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل بسیار خوبی در رنک های جهانی دارد، که می تواند نقطه خلا برای ایران باشد به دلیل ماهیت متفاوتی که این دانشگاه دارد.

New at Universities

New at Universities رییس کل سازمان نظام پزشکی در غرفه گروه رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی: اقدامات دانشگاه آزاداسلامی در حوزه پزشکی مطلوب است

دکتر زالی در جریان بازدید از غرفه رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوران مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات بسیاری در حوزه پزشکی صورت گرفته است.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه مطبوعات: با وجود زیان‌های مالی، در روند توسعه سلامت با وزارت بهداشت همکاری کرده‌ایم

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری آنا در بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات، درخصوص همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای طرح توسعه سلامت وزارت بهداشت گفت:« با وجود زیان‌های مالی که متحمل شده ایم، در روند توسعه سلامت ما با الزامات وزارت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت در حال همکاری هستیم.»

New at Universities

New at Universities شش رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت بهداشت تصویب شد/ پذیرش دانشجوی پرستاری در مقطع دکتری تخصصی برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی

با پذیرش دانشجوی رشته پرستاری در مقطع دکتری تخصصی Ph.D. برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی و پنج رشته دیگر علوم پزشکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در دویست و پنجاه و ششمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی مورخ ۹۵/۷/۲۵ موافقت بعمل آمد.


دکتر ابطحی تاکید کرد: دانشجویان پرستاری در مقطع دکتری، هیات‌علمی آینده

دکتر ابطحی جذب دانشجوی پرستاری در مقطع دکتری را دارای دو مزیت می داند؛ توسعه آموزش اولین مزیت از نگاه وی است. به اعتقاد او زمانی که دانشجوی دکتری تربیت شود آموزش در مقطع کارشناسی‌ارشد و کارشناسی رشد بیشتری خواهد داشت. تربیت هیات‌علمی در این حوزه مزیت دوم از نگاه معاون علوم پزشکی است.

New at Universities

New at Universities جلسه نهایی کمیته داوری سومین جشنواره لقمان حکیم در معلونت علوم پزشکی برگزار شد

جلسه نهایی کمیته داوری سومین جشنواره لقمان حکیم در معاونت علوم پزشکی با حضور کمیته ای از هیات داوران این جشنواره صبح روز یکشنبه مورخ ۷ آذر ماه سال جاری برگزار شد.در این جلسه، مدارک ارسالی نفرات/ گروه های نزدیک به رتبه برتر در محور های پژوهش، آموزش، محور خدمات سلامت و محور دانشجویی مورد بررسی مجدد قرار گرفت و داوری نهایی انجام شد.


برگزاری چهارمين دوره آزمون ارزيابي صلاحيت‌هاي باليني (OSCE)

مدیرکل توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری آزمون صلاحیت های بالینی در ۵ واحد دانشگاه آزاد اسلامی از جمله: تبریز، اردبیل، پزشکی تهران، مشهد و نجف آباد در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آبان ماه ۹۵ خبر داد.

New at Universities

New at Universities جلسه «بررسی و ارائه پیشنهاداتی در خصوص اعتبار بخشی آموزشی بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی» برگزار شد

جلسه «بررسی و ارائه پیشنهاداتی در خصوص اعتبار بخشی آموزشی بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی» با هدف بررسی و اعلام نقطه نظرات تیم دانشگاه آزاد اسلامی درباره سنجه های اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همت دفتر توسعه خدمات سلامت و با حضور جمعی از روسا و معاونین آموزشی بیمارستان های مستقر در تهران صبح روز یکشنبه ۲۴ آبان ماه ۹۵ برگزار شد و مقرر گردید نظرات اخذ شده در آینده ای نزدیک برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال گردد.


جلسه هم اندیشی پژوهشی در معاونت علوم پزشکی برگزار شد

جلسه هم اندیشی پژوهشی در معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیرکل و معاون دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه و برخی از معاونین پژوهشی و اعضای هیات علمی پژوهشگر واحدهای مجری علوم پزشکی با هدف بررسی آیین نامه ها و بخشنامه های پژوهشی موجود در حوزه علوم پزشکی دانشگاه و ارائه راهکارهایی جهت بهبود و رفع موانع پژوهشی در واحدها در تاریخ ۲۴ آبان ماه سال جاری در دفتر معاونت این حوزه برگزار شد.

New at Universities

New at Universities مدیر مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: توانمند سازی اعضاء هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی در زمینه آزمون ساختاردار عینی (OSCE)

دکتر دنیا صدری، مدیر مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی عهده دار و مجری برگزاری آزمون های صلاحیت های بالینی است، از لزوم آشنایی اعضاء هیات علمی رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با این آزمون توضیحاتی ارائه داد.


New at Universities نماینده مجلس شورای اسلامی: دانشگاه آزاداسلامی در عرصه سلامت و خدمات درمانی جامعه گام‌های موثری برداشته است

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با قدردانی ازخدمات شایسته دانشگاه آزاداسلامی در راستای احداث بیمارستان۹۶ تختخوابی امام علی (ع) اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی علا وه براینکه یک قطب علمی کشور است، توانسته در عرصه سلامت و خدمات درمانی جامعه گام‌های موثری بردارد.»


مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی: فرهنگ ایثارگری در دانشگاه آزاد اسلامی پررنگ است

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت:تا کنون ۴۵ شهید مدافع حرم از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستند همچنین دو نفر از دانشجویان ما به درجه رفیع جانبازی نائل شدند و تمامی اینها بیانگر آن است که فرهنگ ایثارگری در دانشگاه آزاد اسلامی پررنگ است.

New at Universities

New at Universities وقتی پای شهدا درمیان باشد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ادای دین می کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم گفت: افرادی که وضعیت سوریه و عراق را درک کرده اند و شاهد اعمال گروه های تکفیری بوده اند می دانند دشمنان به هیچ چیز رحم نمی کنند و اگر بچه های ما از حرم دفاع نمی کردند چه کسانی این کار را انجام می دادند؟


دکتر طباطبایی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها: بیمارستان جواهری بازسازی و تجهیز می‌شود‎

سیدمحمود طباطبایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران از بازسازی و تجهیز بیمارستان جواهری از نیمه دوم امسال خبر داد.

New at Universities

New at Universities رضایت خبر داد: ۶ محصول جدید دانشگاه آزاد اسلامی علوم دارویی در راه بازار/ پذیرش دانشجو در سه رشته دکتری تخصصی از مهر امسال

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، ضمن اعلام تصویب ۶ محصول جدید واحد علوم دارویی در کمیته محصول این واحد، گفت: «امسال برای نخستین بار مجوز راه‌اندازی رشته دکتری تخصصی داروسازی، دکتری تخصصی نانوفناوری پزشکی و دو گرایش از رشته دکتری صنایع غذایی را از وزرات بهداشت اخذ و از ترم مهر برای این رشته‌ها دانشجو جذب کردیم.»


رئیس واحد مشهد: پیشرفت دانشگاه مبتنی بر استفاده از نظر و ایده استادان و دانشجویان است

رئیس واحد مشهد در دیدار صمیمانه و پرسش و پاسخ دانشجویان پزشکی، پرستاری و مامایی این واحد دانشگاهی، پیشرفت دانشگاه را مبتنی بر استفاده از نظرات و ایده های نو اساتید و دانشجویان دانست و گفت: برگزاری این جلسات و تعامل با اساتید و دانشجویان بهترین راه حل رفع مسائل است.

New at Universities

New at Universities افزایش خدمات‌ «کلینیک سلامت فرهیختگان» واحد زاهدان با افتتاح بخش دندان‌پزشکی و داروخانه

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان هدف مسئولان این واحد از افزایش خدمات در کلینیک سلامت فرهیختگان را کارآمدتر کردن کلینیک اعلام کرد.


هراتی‌پورخبر داد: راه‌اندازی کمیته اخلاق در دانشکده علوم پزشکی واحد شاهرود/ بررسی دقیق طرح‌ها و پایان‌نامه‌های پزشکی در این کمیته

رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود از تشکیل منظم کمیته اخلاق برای بررسی دقیق پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پزشکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: «کمیته اخلاق در این دانشگاه همزمان با سایر دانشگاه‌ها و بر اساس شیوه‌نامه این کمیته در پژوهش‌های زیست پزشکی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل‌شده است.»

New at Universities

New at Universities گشایش مرکز توسعه آموزش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم

مرکز توسعه آموزش پزشکی دانشگاه آزاداسلامی واحد جهرم با حضور دکتر جمال الدین الوانی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی استان فارس به بهره‌برداری رسید.


درویشی اعلام کرد: پذیرش دانشجو در رشته اتاق عمل دانشگاه آزاد اسلامی الیگودرز از بهمن ۹۵

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز بیان کرد:‌ «امسال علاوه بر رشته های پزشکی ۲۵ رشته جدید نیز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به رشته‌های این واحد اضافه شد که در نوع خود در روند فعالیت این واحد بسیار تاثیرگذار بود.»

New at Universities

New at Universities سمپوزیوم علمی تغذیه و دیابت در واحد علوم و تحقیقات؛ ۱۴ درصد از جمعیت کشور به اختلال قند خون دچارند

مدیر دفتر بهبود تغذیه، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واحد علوم و تحقیقات گفت:«14 درصد از جمعیت کشور به اختلال قند خون دچارند که بالا بودن سرانه مصرف قند و شکر و پایین بودن مصرف میوه و سبزیجات از عوامل آن است.»


معاون آموزشی واحد پزشکی تهران: کاهش فعالیت بدنی و مصرف دخانیات از عوامل ابتلا به دیابت است/ تغذیه مناسب، ورزش و تناسب اندام نقش مهمی در کنترل دیابت دارد

معاون آموزشی واحد پزشکی تهران در سمپوزیوم تازه‌های درمان دیابت، پیشگیری در دیابت گفت:«با تغذیه مناسب و ورزش روزانه و منظم و کم کردن اضافه وزن می توان از درصد زیادی ابتلا به دیابت نوع ۲ که متداول ترین نوع دیابت است، پیشگیری و بخش مهمی از دیابت نوع ۱ را کنترل کرد.»

New at Universities

New at Universities برپایی همایش آشنایی با دیابت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از برگزاری همایشی با عنوان آشنایی و مقابله با دیابت با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، كارشناسان، بیماران دیابتی، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان در سالن همایش‌های شهید عباسپور دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار خبر داد.


آغاز اجرای طرح غربالگری دیابت در واحد علوم دارویی

صبح روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۵، اجرای طرح غربالگری دیابت برای دانشجویان، استادان و کارکنان در دانشکده داروسازی واحد علوم دارویی با هدف تشخیص زودرس دیابت آغاز شد.

New at Universities

New at Universities دبیر مجمع کانون‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: برگزاری کمپین پیشگیری از دیابت در ۷ نقطه کرمان

کانون‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با حمایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی این واحد و همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به برگزاری کمپین از پیشگیری دیابت کردند.


اجرای طرح غربالگری بیماریهای شایع زنان در مرکز تحقیقات مراقبت های بالینی و ارتقاء ‏سلامت واحد کرج

طرح غربالگری با تشكيل پرونده سلامت الکترونیک با ‏محوريت بيماريهاي زنان در محل دانشكده پرستاری ومامایی از تاریخ ۹۵/۸/۱۰ تا ۹۵/۹/۱ اجرایی شد. ‏ معاون علوم پزشکی و رئیس مركز تحقيقات مراقبت هاي باليني و ارتقاء سلامت دانشکده پرستاری ومامایی واحد ‏کرج اعلام کرد: سرطان پستان شایعترین سرطان در زنان جهان بوده و ميزان بروز آن در حال افزایش است. در ‏برنامه تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان پستان ، هدف شناسایی و ثبت بیماران مشکوک به سرطان سینه و ‏ارائه خدمات مناسب در سطوح مختلف بهداشتی، درمانی و ساماندهی درمان و مراقبت از بیماران است.

New at Universities

New at Universities در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول سومین همایش مراقبت‌های پرستاری در بهداشت روان و سلامت جامعه برگزار شد

سومین همایش مراقبت‌های پرستاری در بهداشت روان و سلامت جامعه با حضور جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه‌های مختلف کشور در سالن اجتماعات علامه جعفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول برگزار شد.


همایش ملی گیاه باریجه در دانشگاه آزاد اسلامی آیت‌الله آملی برگزار شد

همایش ملی باریجه با همکاری شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی، انجمن گیاهان دارویی ایران و سازمان‌ها و مؤسسات ذی‌ربط برگزار شد.

New at Universities

New at Universities دوره ي «بازآموزي مدون پريودنتولوژي» دندانپزشكان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد برگزار شد

به منظور ارتقاء سطح علمي منطقه و آشنايي دندانپزشكان استان با متدها و سيستم هاي روز دنيا دوره ي "بازآموزي مدون پريودنتولوژي" در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد برگزار شد.


در شوراي راهبردي توسعه بين الملل علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي پيشنهاد شد: تاسيس كرسي هاي آموزشي به نام اساتيد و بزرگان علمي ايران و شناور سازي شهريه رشته پزشكي دانشجويان غيرايراني

مدير توسعه امور بين الملل در علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه شوراي راهبردي توسعه بين الملل كه با حضور اكثريت اعضاء در معاونت علوم پزشكي برگزار شد، با تاكيد بر ایجاد مزیت نسبی؛ پيشنهاد داد:در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي به نام مشاهير و بزرگان هر شهر كرسي آموزشي تعريف شود كه مختص به دانشجويان خارجي باشد و با تقبل هزينه آموزش و اسكان تعداد كمي از دانشجويان مستعد كشورهاي همسايه اقدام به جذب نخبگان كرده باشیم.

New at Universities

New at Universities از سوی بنیاد امور بیماری‌های خاص صورت گرفت: اختصاص 10 تخت به بخش آنکولوژی بیمارستان شاه ولی واحد یزد

ده عدد تخت بیمارستانی از سوی دکتر فاطمه هاشمی رفسنجانی مدیر عامل بنیاد امور بیماری‌های خاص کشور به بخش آنکولوژی بیمارستان شاه ولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اختصاص یافت.


امکان حضور دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت؛ اضافه‌شدن رشته استندآپ کمدی به جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت/ آخرین مهلت ثبت‌نام تا ۱ دی

رشته استند‌آپ کمدی با هدف آگاهی‌بخشی، نشاط و ترویج سبک زندگی صحیح، برای اولین بار در بخش دانشجویی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

New at Universities

New at Universities طی حکمی از سوی دکتر حمید میرزاده صورت گرفت: دکتر حسین ملک افضلی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران شد

دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی دکتر حسین ملک افضلی اردکانی را بعنوان قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران منصوب کرد.