خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا اخبار، نظرات و پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.
*آدرس کانال تلگرام حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: https://telegram.me/iauMED
گزارش تصویری چهارمین همایش مرجعیت علمی در علوم پزشکی

چهارمین همایش مرجعیت علمی با محوریت اهمیت آموزش علوم پزشکی در تعالی نظام سلامت با حضور دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سالن همایش بیمارستان فرهیختگان روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.


دکتر ولایتی: ما می‌توانیم مرجعیت علمی در حوزه آموزش پزشکی را به ایران برگردانیم

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی چهارمین همایش مرجعیت علمی گفت: مرجعیت علمی موضوع تازه‌ای برای ما نیست و ما می‌توانیم به این مرجعیت برسیم همانطور که گذشتگان ما به آن رسیدند.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: دانشگاه آزاد اسلامی به سمت ایجاد مرجعیت در علوم پزشکی پیش می رود

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یک‌ سوم دانشجویان پزشکی کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند گفت: به سمت ایجاد مرجعیت در علوم پزشکی پیش می رویم.


دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت خبر داد: تدوین کتب مرجع ملی در علوم پزشکی/ ایجاد مرکز تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرکز تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی در راستای مرجعیت علمی ایجاد شد. دکتر سیدحسن امامی رضوی در چهارمین همایش مرجعیت علمی گفت: از حضور دکتر علی اکبر ولایتی در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی و در جایگاه رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای این دانشگاه خرسندم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران: تفکر خلاق همگانی لازمه رسیدن به مرجعیت علمی/ دانشگاه آزاد پیشتاز مرجعیت علمی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با تاکید براینکه مرجعیت علمی با آیین‌نامه و بخشنامه به دست نمی‌آید، گفت: تفکر خلاق همگانی لازمه رسیدن به مرجعیت است و مطمئنم دانشگاه آزاد در آینده قدم‌های بزرگی در این زمینه برخواهد داشت.


گزارش تصویری مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت»

«اولین رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» در راستای توسعه علوم میان رشته ای و لزوم توجه ویژه به پژوهش های كاربردی مشترك حوزه علوم پزشكی، علوم پایه و فنی مهندسی و با هدف بسترسازی جهت ایجاد فناوری های نوین در حوزه سلامت توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب و با همكاری معاونت علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (17 الی 19 اسفندماه) برگزار شد.


گزارش تصویری اختتامیه اولین رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت‏

مراسم اختتامیه اولین رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت با حضور وزیر ارتباطات و معاون علوم پزشکی با تقدیر از تیم های برتر 19 اسفندماه 1396 برگزار شد.


دکتر نفر در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» عنوان کرد: خلق ایده های جدید و حل مسائل از طریق ایجاد ارتباط بین رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی ‏

دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)، ابراز خرسندی کرد که در دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی فراهم شد تا بین رشته های پزشکی و غیر پزشکی ارتباط برقرار گردد که منجر به ایجاد خلق ایده های جدید و حل مسائل می شود.


دکتر وطن پور در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» بیان داشت: در اقتصاد دانش بنیان، ذهن افراد ارزش است

دکتر وطن پور، مدیر کل دفترتوسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» به پیام مقام معظم رهبری در مورد «اقتصاد دانش بنیان» اشاره کرد وگفت: این اقتصاد، اقتصادی است که پیر نمی شود و از بین نمی رود و ارزش آن ها به آدم ها و ذهن آنهاست.دکتر رنجبر تاکید کرد: حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت های دانش بنیان در دستورکار دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر بیژن رنجبر در مراسم اختتامیه رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اکنون به سمت تبدیل شدن به دانشگاه تقاضامحور و تحول‌گرا حرکت می کند، گفت: این دانشگاه با توجه به اینکه هنوز وارد نسل سوم دانشگاه ها نشده است، گام های خود را برای ورود به نسل چهارم برداشته است و تلاش دارد فعالیت های خود را در قالب حل مشکلات كشور تعریف كند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» مطرح کرد: حمایت از کسب و کارهای نوپا و کارآفرینی ها در رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل

پروین داد اندیش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» ضمن اعلام حمایت از کسب و کارهای نوپا و کارآفرینی ها گفت: پیشنهاد و ایده همکاری مشترک دو واحد دانشگاهی تهران غرب و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران كه منجر به عقد تفاهم نامه شد توسط دكتر نفر، معاون محترم علوم پزشكی صورت گرفت و ایشان اولین قدم را در این حوزه برداشتند.


دکتر بختیار خبر داد: تدوین و تعیین اولویت های پژوهشی بین رشته ای علوم پزشکی و غیرپزشکی

دکتر هنگامه بختیار، مدیرکل دفتر توسعه پژوهش و فناوری معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه «اولین رویداد آموزشی وتجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت» از برگزاری کارگروه های به صورت منظم، متشکل ازاعضای هیات علمی شاخص از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و واحد تهران غرب خبر داد و گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه بین این واحدها در راستای ارتباط بین رشته های علوم پزشکی و علوم غیرپزشكی كارگروه هایی به منظور ایجاد رویكردها و تعیین اولویت های پژوهشی شكل گرفت.


مدیر کل توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی: ساختار علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در استانها ساماندهی می شود

مدیر کل توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی از اصلاح و ساماندهی ساختار علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در استانها خبر داد. دکتر بگلو با اعلام این خبر گفت: براساس مصوبه هیأت رئیسه اصلاح و ساماندهی ساختار علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در استانها در دستور کار معاونت علوم پزشکی این دانشگاه قرار گرفت و در مرحله نخست دستورالعملی برای ساماندهی ساختار تدوین و به تعدادی از استانهای واجد الشرایط داراری رشته های علوم پزشکی ابلاغ شد.


راه اندازی سامانه جدید کمیته اخلاق در وزارت بهداشت و لزوم ثبت نام تمامی کمیته های اخلاق سازمانی در این سامانه

دکتر هنگامه بختیار، دبیرکمیته اخلاق دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جلسه کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی از راه اندازی سامانه جدید کمیته اخلاق توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانی http://ethics.research.ac.ir/ خبر داد و بر لزوم ثبت نام کلیه واحدهای دانشگاهی به عنوان کمیته اخلاق سازمانی در این سامانه تاکید کرد.


صدور موافقت راه اندازی ۱۵ رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور توسط وزارت بهداشت

رای صادره دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور وزارت بهداشت ( درتاریخ ۹۶/۱۱/۱) در خصوص راه اندازی ۱۵ رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.


کارگروههای ارتباط بین رشته ای حوزه سلامت و سایر علوم تشکیل شد

جلسه ای با حضور مدیر کل دفتر توسعه پژوهش و فناوری و نوآوری علوم پزشکی و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب به منظور تشکیل کارگروه های ارتباط بین رشته ای حوزه سلامت در معاونت علوم پزشکی تشکیل شد.


برنامه ریزی برای راه اندازی رشته‌های «نانو تکنولوژی پزشکی» و «بیو تکنولوژی پزشکی» در واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده علوم و فناوری‌های پزشکی واحد علوم و تحقیقات از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی رشته‌های بین‌رشته‌ای «نانو تکنولوژی پزشکی»، «بیوتکنولوژی پزشکی» و «سلامت سالمندی» در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.


بازسازی موفقیت‌آمیز شریان اصلی قلب با رگ پا در بیمارستان بوعلی + تصویر

تیم جراحی قلب بیمارستان بوعلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران موفق به عمل جراحی بی‌نظیر قلب باز با شبیه‌سازی موفقیت‌آمیز شریان اصلی قلب با رگ پا در این بیمارستان شد.


برگزاری نخستین همایش ملی پرستاری در بیماری‌های مزمن در واحد دهاقان

نخستین همایش ملی پرستاری در بیماری‌های مزمن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان برگزار شد. بیش از ۶۰ مقاله به دبیرخانه این همایش با محورهایی همچون کیفیت زندگی و بیماری‌های مزمن، تغذیه و بیماری‌های مزمن، سالمندان و بیماری‌های مزمن، کودکان و بیماری‌های مزمن، راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های مزمن، بیمار‌های مزمن و مراقبت‌های پرستاری، توانبخشی در بیماری‌های مزمن، بیماری‌های مزمن و هزینه‌های درمانی، بیماری‌های مزمن و سلامت روان ارسال شد.


تجلیل از دانشجویان برتر رشته پرستاری واحد خوی

دانشجویان برتر رشته پرستاری در مراسمی با حضور مسئولان دانشگاه و جمع کثیری از استادان و دانشجویان این رشته در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی تجلیل شدند.


دانش‌آموختگان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی نراق فارغ‌التحصیلی خود را جشن گرفتند

جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته پرستاری به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و همکاری روابط عمومی برگزار شد.


عضو هیات رئیسه مجلس عنوان کرد: گسترش رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همدلی و آرامش حاکم بردانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار را ستود و اظهار کرد: در طول یک سال گذشته با همدلی و آرامش در این واحد دانشگاهی توانستیم گام های بسیار خوبی برای توسعه آموزش عالی و رشته های علوم پزشکی برداریم.


کسب مقام نخست سمینار دانشجویان داروسازی کشور از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران موفق به کسب مقام نخست در بیست و یکمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور (IPSS۲۱) شدند.


برگزاری نشست علمی یک روزه ایدز و طرح سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

نشست علمی یک روزه ایدز و طرح سفیران سلامت دانشجویی به همت گروه پرستاری و دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی با همکاری شبکه بهداشت شهرستان تنکابن، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار گردید.


تمدید تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی

تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در خصوص اجرای برنامه های آموزشی، کارآموزی و کارورزی دانشجویان علوم پزشکی در رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، تغذیه و بهداشت دانشگاه آزاد اسلامی در بخش های مختلف بیمارستان های تامین اجتماعی تا تاریخ ۹۷/۴/۳۱ (پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷ـ۱۳۹۶) تمدید شد.


مدیر مسئول : دکتر محسن نفر
سردبیر: دکتر کبری جودکی
هیات تحریریه: دکتر محمدحسین آیتی، دکتر عطاا.. پورعباسی،دکتر کبری جودکی،منصوره نخعی، با مشارکت مسئولان روابط عمومی واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
مدیر سایت: مهندس هدا صدیقی