خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا اخبار، نظرات و پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.
پیام دکتر طهرانچی به داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر صیانت از حقوق داوطلبین بر لزوم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعایت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجیح آن به منافع سازمانی تاکید کرد.


توافق اولیه راه اندازی بیمارستان واحد نجف آباد با مشارکت خیریه سلامت زیتون

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از توافق اولیه راه اندازی بیمارستان واحد نجف آباد با مشارکت خیریه سلامت زیتون خبر داد.عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تفاهم نامه اولیه احداث بیمارستان را امضا می کنيم و اين موضوع تا دو هفته آينده در هيأت امنا تصويب خواهد شد. تأکيدم اين است که ساخت اين بيمارستان از ۱۷ ربيع الاول همزمان با ولادت حضرت محمد(ص) آغاز شود.


دکتر طهرانچی در دیدار وزیر بهداشت تأکید کرد: آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای تعامل بيشتر با وزارت بهداشت

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از حوزه هایی که به طور دقیق باید در مورد آن برنامه ريزي شود و از طرفي در تعامل نزديک با وزارت بهداشت است، حوزه پزشکي، علوم پزشکي و پيراپزشکي و به کارگرفتن ساير علوم در رابطه با نظام سلامت است.


تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو منعقد شد

با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو، آزمایشگاه های دانشگاه آزاد اسلامي به آزمايشگاه همکار وزارت بهداشت تبديل مي شود.

با صدور احکامی از سوی دکتر طهرانچی؛ رئیس و اعضای کمیته عالی راه ­اندازي بيمارستان هاي در دست احداث دانشگاه آزاد اسلامي منصوب شدند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور احکام جداگانه ای، رئیس و اعضای کمیته عالی راه ­اندازی بيمارستان هاي در دست احداث دانشگاه آزاد اسلامي را منصوب کرد.

دکتر ادهمی مقدم مطرح کرد: ارتقاء جایگاه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی ملی و بین المللي

مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حوزه علوم پزشکی با تحول کمی و کیفي برنامه هاي آموزشي خود درصدد ارتقاء هر چه بيشتر جايگاه آموزش علوم پزشکي است.

اخذ کد کشوری اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی برای ۳۴ واحد دانشگاهی مجری علوم پزشکي از کميته ملي اخلاق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي

از زمان راه اندازی سامانه جدید کمیته کشوری اخلاق توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي کليه امور مربوط به اين کميته ها از قبيل ثبت، اعتباربخشي و صدور كد اختصاصي از طريق اين سامانه و از ابتدای سال۱۳۹۷ انجام می ­شود. در این راستا با پیگیری­های بعمل آمده توسط معاونت علوم پزشکی تعداد ۳۴ واحد دانشگاهی مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با انجام مراحل ثبت نام در سامانه مذکور، موفق به اخذ کد کشوری اخلاق شده اند.


صدور مجوز موافقت اصولی جهت فعالیت سه مرکز تحقیقاتی جدید در حوزه علوم پزشکی

در دومین جلسه شورای عالی مراکز تحقیقاتی علوم پزشکي دانشگاه در محل دفتر توسعه پژوهش و فناوري معاونت علوم پزشکی مدارک و مستندات ارسالی از واحدهای علوم و تحقیقات، شاهرود و زاهدان جهت تاسیس و راه اندازی مرکز تحقیقاتي جديد در حوزه سلامت مورد بررسي قرار گرفت و با تاسيس سه مرکز تحقيقاتي جديد در اين واحدهاي دانشگاهي با انجام تغييراتي در عناوين و اعضاي هيات موسس پيشنهادي موافقت شد.


کارگاه ایمنی و طبقه بندی بیماران در بیمارستان بوعلی برگزار شد

در راستای ارتقاء توانمندی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه دانشگاه آزاد اسلامی، کارگاه «ايمني بيمار» و «طبقه بندی بیماران» با حضور مدیران پرستاری کلیه بیمارستان های تابعه دانشگاه آزاد اسلامی کشور، توسط دفتر توسعه سلامت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامي، داراي کد شناسه از دفتر توانمند سازي و مهارت هاي کاربردي و به میزبانی بیمارستان بوعلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی در روز سه شنبه مورخ سوم مهر ماه ۱۳۹۷ برگزار گردید.


دکتر ابطحی خبر داد: فاز دوم انتقال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران پایان یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از پایان فاز دوم انتقال دانشجویان این دانشگاه به ساختمان پونک خبر داد. وی گفت: «در فاز اول حدود ۳ هزار نفر از دانشجويان رشته هاي پرستاري و مامايي ورودي سال هاي ۹۴ و ۹۵ و دانشجويان رشته هاي بهداشت، مهندسي پزشكي و روانشناسي ورودي بهمن ۹۶ از بهمن ماه ۹۶ منتقل شدند. در فاز دوم كه از نيمه دوم شهريورماه كليد خورد كليه دانشجويان و پرسنل دانشكده هاي پرستاري و مامايي و دانشكده بهداشت و مهندسي پزشكي به ساختمان پونك منتقل و در حال حاضر مستقر شده اند.»


اولین سند نظام موضوعات و چالش اعتیاد تدوین شد

دکتر فرشاد هاشمیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از تدوين و انتشار اولين سند نظام موضوعات به عنوان چالش اعتیاد با همکاری سه جانبه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران غرب و همچنين دبيرخانه برنامه هاي علمي دانشگاه آزاداسلامي استان تهران خبر داد.


گفت‌وگو فرهیختگان با استاد مخترع دانشگاه آزاد اسلامی؛ گزارشی از آخرین دستاوردهای تغذیه‌ای

پریسا زیارتی، رئیس مرکز تحقیقات علوم تغذیه و صنایع غذايي دانشگاه آزاد اسلامي است که سابقه ۲۷ سال تدريس و ۱۹ سال مديريت در حوزه‌هاي مختلف از جمله رياست و معاونت پژوهشي دانشکده شيمي دارويي، معاونت آموزشي و دانشجويي دانشکده‌هاي داروسازي و علوم فناوري‌هاي نوين، مديرگروه صنايع غذايي، مديرگروه شيمي، مدير پژوهش واحد علوم دارويي و رياست و تجهيز و راه‌اندازي‌کننده آزمايشگاه‌هاي صنايع غذايي در دانشکده علوم و مهندسي صنايع غذايي را دارد.در گفت‌وگو با این استاد دانشگاه از آخرین دستاوردهای فناوری در حوزه تغذیه و گياهان دارويي با او صحبت شده است.


توسط کانون دانشجویی هلال احمر صورت گرفت؛ خدمات رایگان پزشکی در ایستگاه سلامت دانشگاه آزاد اسلامی کرج

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی کرج با برپايي ايستگاه سلامت به‌مدت يک هفته خدمات پزشکي رايگان ارائه کرد.


در گفتگو با آنا تشریح شد؛ خدمات دانشگاه آزاد اسلامی استان قم در عرصه پزشکی

معاون علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم، ایجاد مراکز پژوهشی بالینی در مراکز درمانی و استفاده از ظرفيت‌هاي درمانگاه شبانه‌روزي را از مهم‌ترين عملکردهاي دانشکده علوم‌پزشکي اين دانشگاه دانست.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز: گسترش رشته‌های علوم پزشکی، اولویت دانشگاه آزاد اسلامی البرز است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از دانشکده‌های علوم پزشکی واحد کرج بازديد کرد و گسترش رشته‌هاي علوم پزشکي را از اولويت‌هاي اين دانشگاه دانست.


ارائه مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد در کنگره بین‌المللی سوئیس

عضو هیات علمی گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد موفق به ارائه مقاله علمی در چهل و ششمین کنگره بین‌المللي AMEE۲۰۱۸ کشور سوئیس شد.

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد: طرح غربالگری و پایش سلامت در دانشکده پرستاری و مامایی

دکتر منصوره تجویدی معاون علوم پزشکی و رئیس دانشکده پرستاری و مامایی واحد کرج با اعلام اين خبر گفت : «اين طرح در شش بخش چشم پزشکي، دندانپزشکي، ارتوپدي، اپتومتري، کنترل فشار خون وتست قند خون بود كه با هماهنگي‌هاي به عمل آمده از سوي مركز تحقيقات ارتقاء سلامت و مراقبت‌هاي باليني دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج با سازمان نظام پرستاري استان البرز به اجرا درآمد.»


سرپرست دانشکده پرستاری و مامایی واحد بجنورد منصوب شد

دکتر جمیله رمضانی در حکمی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به سمت سرپرست دانشکده پرستاری و مامايي اين دانشگاه منصوب شد.


آغاز طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به همت معاونت فرهنگی دانشجويي و حمايت معاونت بهداشت و درمان آغاز شد.


سامانه پرتابل امحای زباله‌ های بیمارستانی در واحد علوم و تحقیقات رونمایی شد

سامانه پرتابل امحای زباله‌های بیمارستانی به روش پلاسمای حرارتی که توسط محققان واحد علوم و تحقیقات و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی و ساخته شده، اولین سامانه امحاء پسماندهای بیمارستانی به روش پلاسمای حرارتی در کشور و خاورمیانه است که به صورت کاملاً بومی توسط محققان کشورمان ساخته شد.

اعلام منابع آزمون‌های جامع علوم پایه پزشکی رشته دکترای پزشکی عمومی از اسفند ۹۷ تا پایان شهريور ۹۸ و منابع آزمون پيش کارورزي اسفند ۹۷ و بهار و تابستان ۹۸ و چهل و ششمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي

منابع آزمون‌هاي جامع علوم پايه پزشكي رشته دكتراي پزشكي عمومي از اسفند 97 تا پايان شهريور 98 و منابع آزمون پيش كارورزي اسفند 97 و بهار و تابستان 98 و چهل و ششمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي اعلام شد.


در جلسه نظام موضوعات مطرح شد؛ همکاری هیأت علمی متدولوژیست و آمار حیاتی در چالش بیماري ايدز

در جلسه نظام موضوعات با عنوان سلامت و چالش بیماری ایدز با نظر اعضای هیات علمی بیمارستان بوعلي همکاري هيات علمي متدولوژيست و آمار حياتي در نظام موضوعات کليد خورد.
‎‎
استقرار اتوبوس بررسی دیابت بیمارستان بوعلی در مجتمع پیامبر اعظم (ص)

به منظور ارائه خدمات بر مبنای سلامت هم وطنان، اتوبوس بررسی دیابت بیمارستان بوعلی به مدت یک هفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب استقرار داشت. معاون توسعه و منابع بیمارستان بوعلي با بیان اینکه سلامت پرسنل و دانشجویان واحد های دانشگاهي دانشگاه آزاد براي ما بسيار حائز اهميت است اظهار کرد: به لطف خدا در نظر داريم در آينده اي نزديک اين اتوبوس را به ساير واحدهاي دانشگاهي اعزام و سلامت همکاران و دانشجويان عزيز را به صورت رايگان بررسي و در صورت وجود هرگونه مشکل احتمالي پيگيري درمان ايشان را در بيمارستان بوعلي دنبال کنيم.
‎‎
ارائه خدمات دندانپزشکی در کلینیک قدس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

رئیس کلینیک قدس از راه اندازی و ارائه خدمات دندانپزشکی در این مرکز درمانی خبر داد.
‎‎
عیادت شهردار و مدیران ناحیه ۲ تهران از بخش کودکان بیمارستان امیرالمومنین (ع)

شهردار و مدیران ناحیه ۲ منطقه ۱۶ تهران به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین از کودکان بستری در بیمارستان اميرالمومنين دانشگاه علوم پزشکي آزاد اسلامي تهران بازديد کردند.
‎‎
برگزاری جلسه تشریح شیوه نامه ارتقاء هیات علمی در بیمارستان امیرالمومنين (ع)

اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران «بیمارستان امیرالمومنين (ع)» در جلسه اي با جديدترين مصوبات، شيوه نامه ها و دستورالعمل­هاي مصوب وزارتين درخصوص تبديل وضعيت خود آشنا شدند.
‎‎
کارگاه توانمند سازی «کنترل علایم حیاتی و مانیتورینگ بیمار» برگزار می شود

کارگاه توانمند سازی «کنترل علایم حیاتی و مانیتورینگ بیمار» دارای امتیاز بازآموزی در تاریخ 7 آبان ماه سال جاری در بیمارستان امیرالمومنین (ع) برگزار می شود.


آموزش مستمر بالینی «گزارش صبحگاهی گروه داخلی و جراحی و اعصاب» برگزار می شود

آموزش مستمر بالینی «گزارش صبحگاهی گروه داخلی و جراحی و اعصاب» داراي امتياز باز آموزي در تاريخ ۹ آبان ماه سال جاري در بيمارستان اميرالمومنين (ع) برگزار مي شود.


اختراع «وسیله تعیین گروه خونی به‌روش لوله‌ای تسهیل شده» توسط دانشجوی واحد علوم و تحقیقات

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات موفق به طراحی و ساخت وسیله‌ای برای سهولت آزمایش تعیین گروه خونی به‌روش لوله‌ای و ثبت آن با عنوان اختراع «وسیله تعیین گروه خونی به‌روش لوله‌ای تسهیل شده» شد.

استخراج و جداسازی داروی کورتونی در جهت دارو رسانی هدفمند توسط واحد علوم و تحقیقات

پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، موفق به جذب و استخراج داروی متیل پردنیزولون استات توسط جاذب سنتزشده بر پایه نانو ذرات مغناطیسي در محيط شبيه‌سازي شده بدن شد.


طراحی متوقف کننده رشد سلول سرطانی توسط دانشجوی واحد علوم و تحقیقات

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برای اولین بار اقدام به طراحی کمپلکس نانو دارو به عنوان متوقف کننده رشد سلول سرطانی کرد.

با حکم دکتر طهرانچی، مجید مشکینی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی شد

مراسم تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه برگزار شد.


با حکم دکتر طهرانچی «دکتر طهماسب کاظمی» مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی دکتر بهروز طهماسب کاظمی را با حفظ سمت به عنوان مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.


با حکم دکتر طهرانچی، سرپرست «اداره کل آزمون سازی و فنی و آمار» مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی، مهندس محمدرضا مهرادفر را به عنوان سرپرست اداره کل آزمون سازی و فنی و آمار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه منصوب کرد.


"شیوه‌نامه تاسیس، عملکرد و ارزیابی مراکز تحقیقاتی حوزه علوم پزشکی" دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی «شیوه‌نامه تاسیس، عملکرد و ارزیابی مراکز تحقیقاتی حوزه علوم پزشکی» را به واحدهای مجری علوم پزشکی ابلاغ کرد.


مدیر مسئول : دکتر محسن نفر
سردبیر: دکتر کبری جودکی
هیات تحریریه: دکتر محمدحسین آیتی، دکتر عطاا.. پورعباسی،دکتر کبری جودکی،منصوره نخعی، با مشارکت مسئولان روابط عمومی واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
طراح سایت: مهندس هدا صدیقی ؛ بارگذاری اخبار در خبرنامه: منصوره نخعی