خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا اخبار، نظرات و پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.
تاکید دکتر ولایتی بر به کارگیری ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به منظور امدادرسانی به مردم در مناطق سیل زده

رییس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت همراهی در امدادرسانی به سیل زدگان خطاب به دکتر طهرانچی خواستار به کارگیری تمامی امکانات و ظرفیت های این دانشگاه به منظور امدادرسانی به مردم شریف مناطق سیل زده شد.


سرمقاله دکتر طهرانچی «دانشگاهی از مردم برای مردم«

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سرمقاله ای با عنوان " دانشگاهی از مردم برای مردم" نوشت: همان‌گونه که دانشگاه با بسیج امکانات خویش در کنار هموطنان عزیز قرار داشت، در ادامه راه نیز با درک مشکلات پیش آمده برای دانشجویان درگیر خسارت‌های سیل، ضمن اظهار همدردی با این دانشجویان، آنها را تنها نخواهد گذاشت.


با دستور دکتر طهرانچی؛ قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در استان لرستان و خوزستان تشکیل شد

قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به مردم سیل زده با دستور دکتر طهرانچی در استان لرستان و خوزستان تشکیل شد.


جزئیات ارائه خدمات پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل زده

دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اقدامات این معاونت در مناطق سیل زده کشور گفت:‌ گروه هایی از پزشکان و دانشجویان رشته های پزشکی و پرستاری به همراه معاونان دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به مناطق سیل زده کشور در استان های خوزستان، لرستان و گلستان اعزام شدند.


اقدامات درمانی و روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده کشور

دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های سیل‌زده کشور از جمله گلستان، لرستان و خوزستان به ارائه خدمات درمانی و روانشناسی از طریق اعزام آمبولانس، اعزام تیم های پرستاری، مامایی، پزشکی، آموزش نکات بهداشتی و روانشناسی به کمک هموطنان پرداخته و این خدمات همچنان ادامه دارد.


اخذ رتبه علمی-پژوهشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجله علوم پزشکی واحد علوم و تحقیقات

فصلنامه Food & Health واحد علوم و تحقیقات تهران، موفق به کسب رتبه علمی- پژوهشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

اخذ موافقت از پایگاه بین‌المللی اسکوپوس برای نمایه کردن مجله علوم پزشکی واحد دامغان

فصلنامه Journal of Chemical Health Risk واحد دامغان، موافقت پایگاه بین‌المللی Scopus را به‌منظور نمایه سازی آن مجله در پایگاه مذکور کسب نمود.


بازدید مدیرکل توسعه خدمات سلامت از بیمارستان امام سجاد (ع) تبریز/ تجهیز ۹۰ درصدی بیمارستان

دکتر امین قاسم بگلو در جریان این بازدید گفت: اصلاح و ساماندهی ساختار علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در استانها نتايج بسيار خوبي داشته است که راه اندازي بيمارستان مجهز امام سجاد واحد تبريز نيز سندي بر اين ادعاست.


ارتقای دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین ـ پیشوا به علوم پزشکي

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا از موافقت شورای گسترش رشته های علوم پزشکی با ارتقاء دانشکده پرستاری و مامايي واحد ورامين ـ پيشوا به دانشکده علوم‌ پزشکي خبر داد.


اولین عمل جراحی بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد با موفقیت انجام شد/ آغاز فعالیت های درماني

فعالیت های جدید بخش های مختلف درمانی بیمارستان فرهیختگان تهران وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي رنگ ‏و بوي بهاري گرفت.


تولد اولین نوزاد در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی

عمل زایمان به صورت سزارین توسط دکتر طبسی، جراح و متخصص زنان انجام شد و دکتر هاشمیان متخصص بیهوشی این زايمان بود. در حال حاضر حال عمومي مادر و نوزاد خوب است.


مدیر مسئول : دکتر محسن نفر
سردبیر: دکتر کبری جودکی
هیات تحریریه: دکتر محمدحسین آیتی، دکتر عطاا.. پورعباسی،دکتر کبری جودکی،منصوره نخعی، با مشارکت مسئولان روابط عمومی واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
طراح سایت: مهندس هدا صدیقی ؛ بارگذاری اخبار در خبرنامه: منصوره نخعی