خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید.
لطفا اخبار، نظرات و پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh.iau@gmail.com ارسال نمایید.
دکتر ولایتی تاکید کرد: پیشرفت مناسب کشور در درمان بیماری‌های ریوی و مراقبت‌های ویژه سل

دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در «نهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های ریوی و مراقبت‌های ویژه سل» در بیمارستان فرهیختگان بر توسعه و پیشرفت فعالیت ها در حوزه بیماری‌های ریوی و مراقبت‌های ویژه سل و در زمینه‌های آموزش، پژوهش و درمان در سال‌های اخیر در کشور و در مرکز مسیح دانشوری تاکید کرد.


بازدید دکتر طهرانچی از بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید به مشهد مقدس سفر کرده بود، با حضور در بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرد و با کادر درمانی و اداری این بیمارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.


بازدید دکتر طهرانچی از دانشکده پزشکی و پیراپزشکی واحد زاهدان

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان سیستان و بلوچستان به منظور افتتاح دبیرخانه تقریب مذاهب اسلامی استان سیستان و بلوچستان از بخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از جمله دانشکده پزشکی و پیراپزشکی این واحد دانشگاهی بازدید بعمل آورد.


با حضور معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی؛ نخستین مرکز پژوهشی مواد مؤثره داروهای گیاهی کشور به بهره‌برداري رسيد

نخستین مرکز پژوهشی مواد مؤثره داروهای گیاهی کشور با حضور دکتر نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد شاهرود اين دانشگاه به بهره‌برداري رسيد.


دکتر نفر: توسعه رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی بر اساس طرح آمایش سرزمینی

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در شورای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که به میزباني واحد سمنان برگزارشده بود ضمن اشاره به طرح آمايش سرزميني گفت: ما با توجه به طرح آمايش سرزميني به دنبال توسعه رشته‌هاي علوم پزشکي و پيراپزشکي در اين استان هستيم.


پیام معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز دامپزشکی

دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت گرامیداشت روز دامپزشکی (۱۴ مهر ماه) این روز را به فعالان این عرصه، اساتید و دانشجویان این رشته دانشگاهی تبریک گفت.


دکتر نفر مطرح کرد: امکان انجام تحقیقات مشترک علوم پزشکی و دامپزشکی در زمینه سلامت/ رشته‌های جديد دامپزشکي ايجاد شود

دکتر محسن نفر در مراسم بزرگداشت روز دامپزشکی در واحد کرج با تبریک این روز از برنامه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامي در حيطه علوم پزشکي و دامپزشکي خبر داد و گفت: «اتفاقات خوبي در اين حوزه به وقوع پيوسته و اميدواريم زمينه‌ساز رشد و بالندگي رشته دامپزشكي و نيز رشته‌هاي علوم پزشكي را فراهم كند و بسترساز پيشامدهاي خوب آتي باشد.»


بازدید معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامي از زيرساخت‌هاي علوم پزشکي و دامپزشکي واحد کرج

محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت همراه با حضور در دانشکده‌های دامپزشکی و پرستاری و مامایي دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج از زيرساخت‌هاي علوم دامپزشکي و پزشکي اين دانشگاه بازديد کردند.


حمایت مالی وزارت بهداشت از مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

طی اعلام دفتر پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، برای نخستین بار مرکز رشد گياهان دارويي و طب سنتي واحد اصفهان (خوراسگان) موفق به اخذ حمايت مالي وزارت بهداشت شد.


خدمات‌‌‌‌‌‌‌رسانی پزشکی مناسب دانشگاه آزاد در موکب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اربعین/ تعامل بین‌‌‌المللی مسلمانان جهان در موکب‌‌‌ها

سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: درمانگاه مجهزی در عمود 270 داشتیم که محل استقرار واحد علوم و تحقیقات بود؛ همچنین یک مجموعه پزشکی مجهز در کاظمین واحد قم ارائه کرد که خدمات پزشکی و دندان‌‌‌‌‌‌‌پزشکی مناسبی به زائران در این موکب انجام شد.


با صدور احکامی از سوی دکتر طهرانچی رئیس و اعضای ستاد هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در احکامی جداگانه، رئیس، دبیر، رئیس دبیرخانه و اعضاي ستاد هفته پژوهش و فناوري سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامي را منصوب کرد.


دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه خاتم النبیین افغانستان تفاهم نامه امضا کردند

تفاهم نامه همکاری های علمی، دانشگاهی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه خاتم النبیین افغانستان با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی به امضا رسید.


توسعه همکاری رشته های علوم پزشکی واحد ورامین و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

در بازدید معاون علوم پزشکی آزاد اسلامی استان تهران از واحد ورامین_پیشوا توسعه دانشکده علوم پزشکی واحد ورامین با همکاری واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در زمینه تبادل استاد و دانشجو در دست اقدام قرار گرفت.


تلاش دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد رشته‌های پیراپزشکی در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تلاش می‌کنیم مجوزهای لازم را اخذ کنیم تا بیشتر واحدهای دانشگاهی این استان مجری رشته‌های پیراپزشکی، پرستاری و توانبخشی باشند


بازدید هیئت ارزیاب وزارت بهداشت از دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

هیئت ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو کمیته شورای آموزش پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی از دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد بازدید کردند.


پیشنهاد تاسیس اولین شتاب دهنده نوآوری در آموزش در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

در نشست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و معاون آموزشی با دانشجویان برگزیده المپیادهای علمی تاسیس اولین شتاب دهنده نوآوری در آموزش پیشنهاد شد.


نشست اعضای هیئت علمی دانشکده پزشکی واحد کرمان با تیم اعتباربخشی آموزشی وزارت بهداشت

نشست اعضای هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با تیم اعتباربخشی آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دانشگاه برگزار شد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر عنوان کرد؛ آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر برای ایجاد پژوهشکده طب سنتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: «این واحد دانشگاهی برای ایجاد سلامتکده و پژوهشکده طب سنتی ایران آمادگی دارد.»


ایستگاه پایش سلامت زائران اربعین توسط دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

ایستگاه پایش سلامت زائران اربعین توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه به زوار امام حسین‌(ع) خدمات ارائه دادند.


تشریح فعالیت خدمات درمانی موکب دانشگاه آزاد اسلامی قم در کاظمین

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قم به تشریح فعالیت های تیم درمانی و موکب بسیج دانشجویی این دانشگاه در کاظمین پرداخت.


خدمت‌رسانی موکب بهداشت و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به زائران اربعین

موکب بهداشت و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در ورودی این شهر مستقر و به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی کرد.


معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛ ارائه خدمات پزشکی به زائران پاکستانی در ایام اربعین

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان از فعالیت کادر هیئت علمی پرستاری و جمعی از دانشجویان سال آخر پزشکی این واحد دانشگاهی برای ارائه خدمات به زوار پاکستانی در ایام اربعین خبر داد.


خدمات بیمارستان فرهیختگان؛ رایگان برای پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی

کلیه خدمات بیمارستان فرهیختگان اعم از سرپایی، آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، آندوسکوپی، کولونوسکوپی و .... برای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای خانواده آنها (تا سقف مجاز) که عضو صندوق بیمه تکمیلی دانشگاه هستند، رایگان می باشد. در همین راستا و به منظور استفاده از این تسهیلات، معرفی نامه اینترنتی توسط بیمارستان صادر می گردد.


آغاز همکاری مشترک بیمارستان امیرالمومنین (ع) و شهرداری منطقه ۱۶

در جلسه هم اندیشی مسئولان بیمارستان امیرالمومنین (ع) و شهردار ناحیه ۲ منطقه ۱۶ تهران ضمن کسب توافقاتی مقدمات انعقاد تفاهم نامه فی مابین بیمارستان و شهرداری در راستای ارتقاء سلامت منطقه فراهم شد.


رونمایی از «خودروی برقی بیماربر» در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

خودروی برقی بیماربر توسط معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد مشهد رونمایی شد.


ساخت رگ‌ مصنوعی؛ تحول در درمان بیماران قلبی، کلیوی و دفع سلول‌های سرطانی

رگ‌ مصنوعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر به‌گونه‌ای تولید و ساخته شده که علاوه بر این‌که جایگزین مناسبی برای عروق بیماران قلبی و کلیوی بوده در دفع سلول‌های سرطانی نیز مؤثر است.


مدیر مسئول : دکتر محسن نفر
سردبیر: دکتر کبری جودکی
هیات تحریریه:منصوره نخعی، با مشارکت مسئولان روابط عمومی واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و بهره گیری از خبرهای رسانه های دانشگاه و همراهی دکتر عطاء ا... پورعباسی و دکتر محمد حسین آیتی
طراح سایت: مهندس هدا صدیقی ؛ بارگذاری اخبار در خبرنامه: منصوره نخعی